256
اهدا هزینه خرید داروی یک چادر توسط مردم شهیدپرور شهر تالش
هزینه خرید دارو یک چادر بنام شهر چوبر تالش اهدا گردید.
هزینه خرید داروی یک چادر به نیت شهدای بخش مرکزی تالش اهدا شد.
300
اهدا هزینه خرید داروی یک چادر به نیت شهید پرتوی کلور
هزینه خرید دارو یک چادر بنام شهید باکری توسط یکی از بردران مخلص اهل کلور
هزینه خرید داروی یک چادر به نیت شهدای گمنام کلور توسط برادران خادم شهدای گمنام کلوری
اهدا هزینه خرید داروی یک چادر به نیت جوان مرحوم مصطفی نمایش
به نیت مرحوم دکتر خیاطی شال هزینه خریدداروی یک چادر اهدا گردید
هزینه خرید داروی یک چادربه نیت شهید حسن فاتحی پرداخت شد
به نیت شهید سید احمد پلارک هزینه داروی یک چادر توسط همسنگرش دکتر ... اهدا گردید.
به نیت شهید سید بابک خلخالی هزیمه خرید داروی یک چادر اهدا شد
به نیت شهید سید حسن فاتحی هزینه خرید داروی یک چادر اهدا گردید.

آمار سایت

امروز35
دیروز88
این هفته123
این ماه2451
مجموع33392
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

جهت مشاهده سولات رایج در خصوص شرایط شرکت در اکیپ های پزشکی و برنامه زمانبندی شده یک هفته ای و سایر موضوعات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 سوالات رایج در خصوص برقراری چادرهای درمانی

و نحوه شرکت در اکیپ های پزشکی اربعین سال 1395:


1-چرا اولویت کاری شما با ایجادچادرهای درمانی می باشد ؟

الف -چون بزرگترین تجمع جهانی خصوصاً شیعی درایام  اربعین شکل می گیرد وبدیهی است در تجمع عظیم میلیونی که همراه با پیاده روی و...معمولا بیش از 1% زائرین در طی مدت مسافرت نیاز به مراجعه به مراکز و چادرهای خدمات بهداشتی درمانی پیدا نمایند.که در این صورت حداقل بیش از 200000 نفر نیازمند خدمات مزبور خواهند بود

ب -باتوجه به کثرت جمعیت ، امکانات دولتی و فعالیت های شبانه روزی دولت های ایران وعراق در قالب هلال احمر و وزارت بهداشت پاسخگوی نیازهای زائرین نمی باشد .

ج -تأکید مقام معظم رهبری بر مردمی بودن مراسم اربعین وپرهیز از دولتی نمودن آن .

د - با توجه به اینکه عموم مردم خصوصا  شیعیان عراق ، بیش از حد نیاز زائرین، خدمات رفاهی مهیا می نمایند . لذااولویت ارائه کارهای تخصصی از جمله بهداشت و درمان به صورت مردمی و خودجوش بالاتر از خدمات تغذیه ائی می باشد .      

شرایط ثبت نام :

2-شرایط ثبت نام کدام است وچه گروه هایی می توانند ثبت نام کنند ؟

  الف )داشتن قصد قربت وعشق وارادت به امام حسین (ع) و صلاحیت علمی و عملی لازم جهت ارائه هر نوع خدمات درمانی در قالب مجموعه های ذیل :

کلیه گروه های پزشکی و پیراپزشکی از جمله پزشک متخصص ، پزشک عمومی ، دندانپزشک ، داروساز ، پرستار ، بهیار ، ماما ، تکنسین فوریت های پزشکی ، اتاق عمل ، بیهوشی و دانشجویان ترم آخر هر یک از رشته های مزبور .

 ب) مراجعه به سایت و تکمیل فرم ثبت نام و تأیید میثاق نامه وارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در مهلت مقرر .

مدارک لازم برای ثبت نام کدام است ؟  تصاویرصفحات اول ودوم شناسنامه ، کارت ملی ، مدرک تحصیلی یا حکم کارگزینی یا تائید اداره آموزش دانشکده که بیانگر ترمهای پایانی تحصیلات باشد، عکس 4 3 ، پاسپورت ، ارائه رضایتنامه کتبی ( برای خواهران متاهل ارائه رضایتنامه کتبی ازهمسر محترمشان الزامی است )

3- هزینه ثبت نام چقدر است و بر عهده کیست؟ 

کلیه هزینه های داخل کشور از جمله، هزینه ویزا و هزینه مسافرت در خاک ایران تا نقطه صفر مرزی برعهده زائرین محترم و کلیه هزینه های جابجائی ومسافرت در خارج ازمرزبه عهده ستاد می باشد .البته در خصوص هزینه های داخل کشور نیز ان شاء الله سعی می شود حتی المقدورهزینه ویزا و هزینه مسافرت در حداقل باشد.

ولی چنانچه به هر علت قادر به کاهش هزینه های مربوطه نباشیم . طی برآورد اولیه  تنها هزینه مربوط به کرایه خودرو برای رفت وبرگشت  از مراکز استانها تا کربلا ونجف وبرگشت حدود 300هزار تومان خواهد بود .

لذاهزینه علی الحساب اعزام داوطلبان عزیز علاوه بر هزینه اخذ ویزا  300 هزارتومان می باشد که ثبت نام کنندگان محترم می توانند مبلغ آن را به شماره حساب 313 نزد کلیه شعب بانک صادرات به نام موسسه درمانگاه های صلواتی حضرت مهدی واریز فرمایند.ویا به شماره کارت 6037691990102691 بنام موسسه کارت به کارت نمایند.

4- روال اخذ ویزا چگونه است؟ باتوجه به اعلام ستاد اربعین مبنی بر امکان صدور ویزا در مراکز اکثر استانها انشا الله در خصوص نحوه اخذ ویزا و هزینه آن طی چند روز آتی  اطلاع رسانی خواهیم کرد.

4- آیا مسافرت هوائی مقدور می باشد ؟ بله چنانچه پزشکان محترم و یا هر یک از داوطلبین گرامی قصد مسافرت هوایی را داشته باشند باید قبلاً اطلاع دهند وهزینه بلیط رفت وبرگشت هواپیمارا که حدود 400 الی 800 هزار تومان می باشد در اسرع وقت بپردازند تا برایشان بلیط هواپیما از هم اکنون رزرو شود

( هرچه به ایام محرم وصفر نزدیکتر شویم بلیط هواپیما کمیاب و گران خواهد بود )

البته هنوز در خصوص هزینه ها هیچ چیز قطعی نمی باشد (انشاالله با عنایت آقا امام حسین (ع) همگی بتوانیم به صورت هوائی  و با هزینه متعادل عازم شویم )

5-    زمان کل سفر چند روز خواهد بود ؟

برنامه ما برای حضور در خاک عراق حداکثر یک 9روز است . که دو روز آ ن برای شما عزیزان جهت زیارت نجف اشرف وکربلای معلی و کوفه در نظر گرفته شده است و پنج روزبقیه برای استقرار در چادرهای درمانی بین نجف اشرف تا کربلای معلی جهت ارائه خدمت درمانی به زائرین گرامی .

6-    آیا برای زیارت بیشتر میتوان زودتر از کاروان به عراق رفت ویا بعد از اربعین چند روز بیشتر در عراق ماند؟

بله ،کسانی که تمایل به حضور بیشتردرعراق داشته باشند با توجه به فرصت یک ماهه ویزاها میتوانند با اطلاع قبلی و سپردن تعهد لازم چند روز زودتر از کاروان وبه صورت انفرادی وارد خاک عراق شوند و تنها در پنج روز ارائه خدمات درمانی (15 الی 20 صفر الحرام )با استقرار در چادرها در خدمت زائرین عزیز باشند ویا اینکه جهت زیارت بعد از اربعین نیز می توانند همراه کاروان وارد عراق شوند وبعد از اتمام مراسم اربعین تا اتمام زمان یک ماهه ویزا هرچند روز که صلاح دانستند در عراق باقی بمانند (همه اینها زمانی مقدور خواهد بود که با اعلام قبلی وسپردن تعهد کتبی مبنی بر سلب مسئولیت از کاروان بوده باشد) .

7-    زمان سفر کی و چگونه است ؟

  مأ موریت ارائه خدمت به زائرین از 24آبانماه لغایت 30آبان ماه ، یعنی 14 صفر الی روزاربعین خواهد بود . بنابراین باید عزیزانی که قصد سفر زمینی را دارند ، از 23آبان ماه لغایت 2آذر ماه وقت و برنامه خود را برای مسافرت تنظیم نمایند تا حداقل دوروز برای زیارت و دو روز برای رفت و برگشت و پنج روز نیز برای ارائه خدمت درمانی فرصت داشته باشند . ولی کسانی که سفر هوایی خواهند داشت می توانند از 24آبان  ماه لغایت 1آذر ماه در این طرح شرکت نمایند .

 

8-    وسایل لازم برای مسافرت چه چیزهایی است ؟ 

  توصیه ما این است که وسایل شخصی در حد یک کوله پشتی همراه داشته باشید طوریکه در صورت لزوم بتوانید به راحتی حداقل وسایل مزبور را5– 4 کیلومتر با خودتان حمل نمایید . هرگز پتو و اجسام ضخیم و سنگین با خود برندارید ، علاوه بر وسایل شخصی به یک ملافه و در صورت داشتن به یک باد گیراکتفاء نمایید که بقیه وسایل ان شاءالله در چادرها فراهم خواهدبود . ولی توصیه اکید می شود که پزشکان محترم و حتی المقدور پرستاران عزیزوسایل معاینه از جمله گوشی + فشار سنج + تب سنج ، همراه خود داشته باشند 

9-    نقش دولت و نهادهای حمایتی در این طرح چگونه است ؟ 

  با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ شکل مردمی مراسم اربعین حسینی، وبه لحاظ ارادت بی نظیر مردم به اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام ؛ تمامی سعی وتلاش ما براین است که این حرکت عظیم الهی که با عشق مقدس به آقا ابا عبد الله الحسین (ع) و یاران با وفایش عجین شده است به صورت کاملا مردمی وخود جوش تدارک و مدیریت شود وعلیرغم هماهنگی های اولیه لازم با نهادهای مسئول در مراسم اربعین ( از جمله ستاد مرکزی اربعین که به دستور مقام معظم رهبری وبه ریاست نماینده معظم له در سازمان حج و زیارت ،حضرت آیت اله قاضی عسگر ، تشکیل شده و جلسات متعددی نیزبا مسئولین امردرتهران و مراکزاستانها وشهرستانها تشکیل شده است وهمگی بر حمایتهای معنوی از ستاد ارائه خدمات درمانی و ایجاد چادرهای درمانی مردمی برای این امرتاکید داشته اند ) هیچگونه کمک و مساعدت مالی و غیره در این خصوص از سوی هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی انجام نمی شود . و همه امور مربوط به مراسم اربعین ،انشا الله با کمک های مردمی و توسط شما بزرگواران محقق خواهد شد.

10-      آیا برای افرادی که در استخدام ادارات و نها های دولتی وشرکتها و بیمارستانهای خصوصی هستند و به قصد ارائه خدمت داوطلب می شوند ، برگه مأموریت یا مرخصی صادر می شود ؟ 

    افرادی که به قصد زیارت آقا امام حسین (ع) آماده می شوند ، از آنجایی که برای رضای خداوند متعال و از روی عشق و علاقه به آقا ابا عبدالله الحسین (ع) وارد این عرصه میشوند ، بایستی از مرخصی استحقاقی استفاده نمایند ، هر چند ما تلاش می نماییم حتی المقدور در صورت موافقت وزارت بهداشت و درمان ، حکم مأموریت بدون مزایا برای این عزیزان دریافت نماییم . و همچنین همه عزیزان را بیمه حوادث و سفر نماییم . ان شاءالله

دیدگاه‌ها   

 
+1 #8 یه خادم 1394-08-24 10:17
سلام.
خدا اجرتون بده . یه سؤال دارم : با توجه به اینکه تاریخ اعلام شده از سوی حضرت آیت ا... سیستانی (حفظه ا... ) برای اربعین در عراق، یک روز بعد از تاریخ اربعین ایران یعنی 12 آذر هست، آیا باز هم تیم های پرستاری باید روز 12 آذر برای برگشت حرکت کنند؟ اینطوری در روز اصلی یعنی خود اربعین که بیشترین نیاز به خدمات هست، این خدمات تعطیل میشه که با اهداف سفر همخوانی نداره. میشه زمانها رو یک روز عقب برد؟ یعنی تاریخ رفت و برگشت یا حداقل تاریخ برگشی یک روز دیرتر یعنی 13 آذر بشه؟
خدا اجرتون بده. لطفاً اگه ممکنه تارخها رو یک روز عقب ببرین تا افراد بیشتری بتونن برای همکاری و این کار خیر و خداپسندانه شرکت کنن. ممنون از لطفتون.
نقل قول کردن
 
 
+2 #7 حسن 1394-08-23 13:59
با سلام ما كه كارمند هستيم و مرخصي روزانه مون تموم شده الانم مرخصي نداريم.اگه بجاي مرخصي به ما ماموريت بدون فوق العاده بدن خيلي بهتر ميشه.
نقل قول کردن
 
 
0 #6 زندی 1394-07-27 01:23
سلام . شما را به امام حسین قسم راهنمائی کنید چگونه میتوانم به عنوان خادم زائران پیاده روی کربلا ثبت نام کنم و به عنوان یک خادم اعزام شوم
با تشکر
نقل قول کردن
 
 
+3 #5 سیفی 1394-07-24 18:44
سلام.چطور میتونیم از نتیجه ثبت نام خبر دار شویم؟
نقل قول کردن
 
 
+2 #4 دعاگو 1394-07-22 21:50
با سلام
بنده موفق به ثبت نام در سایت نشدم،اما به شماره پیامکی مشخصاتم رو ارسال کردم، شماره های داخل سایت هم خاموش هست...لطفا پیگیری کنید
نقل قول کردن
 
 
+4 #3 فاطمه 1394-07-05 12:09
باسلام و عرض تشکر برای ایجاد این طرح حسینی/من دانشجوی ترم5 کارشناسی هوشبری هستم ایا میتوانم در این طرح شرکت کنم؟//باتشکر
نقل قول کردن
 
 
+1 #2 محمد حسن 1394-07-01 14:49
دست شما درد نكنه اجرتون با امام حسين ميخواستم بدونم تا كي مهلت ثبت نام هست
نقل قول کردن
 
 
+7 #1 علی 1394-02-04 22:51
اجرتان با آقا امام حسین ع
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

300
به نیت شهید سید مسعود عزیزی هزینه داروی یک چادر اهدا گردید
به نیت شهید سید عزیزالله قطبی هزینه داروی یک چادر اهدا گردید
به نیت شهید سید حامد جواد هزینه داروی یک چادر اهدا گردید
به نیت شهید شکارچی هزینه خرید داروی یک چادر اهدا گردید
به نیت شهدای گمنام کلور هزینه خرید داروی یک چادر توسط برادر خیری اهدا شد
به نیت شهید محمودی هزینه خرید داروی یک چادر اهدا گردیدی
هزینه خرید داروی یک چادر به نیت شهید محمودی اهدا گردید
هزینه خرید داروی یک چادر به نیت شهدای گمنام کلور توسط برادران خادم شهدای گمنام کلوری

اعضاء منتظران مولا

جستجوچکیده سوابق موسسه

موسسه درمانگاهای صلواتی پس از سال ها کار کارشناسی و دریافت نظرات متخصصین حوزه و دانشگاه در سال 1390 تاسیس گردید و اولین مرکز درمانی در همان سال در شهرستان خلخال افتتاح و شروع به کار نمود که تاکنون اقدام به ارائه خدمات درمانی صلواتی به ارزش نزدیک به 40000000000   ریال نموده است.

به حول و قوه الهی انشا الله به زودی شاهد تاسیس درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی صلواتی در شهرهای مختلف از جمله تبریز و تهران و قم خواهیم بود.
تمامی مراحل درمانی به صورتی صلواتی و تمام کادر درمانگاه ها با نیت خدمت به شیعیان و محبان حضرت بقیۀ الله (عج) اقدام به همکاری می نمایند.

چشم انداز

این موسسه درصدد است تا به یاری خداوند متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) انشا الله مجموعه ای جامع و کامل جهت ارایه کلیه‌ی خدمات مورد نیاز انسان‌ها در زمینه های مختلف فرهنگی ،تربیتی ،آموزشی،بهداشتی،درمانی ،رفاهی ،قرض‌الحسنه و... را در قالب طرح‌های صلواتی و رایگان جهت بستر سازی جامعه مهدوی و گسترش فرهنگ سبز انتظار با مدل جدیدی از مدیریت معنوی و فارغ از منافع مادی و دنیوی که بیانگر جامعه منتظر باشد به وجود آورد تا سرمایه های معطل مادی و معنوی جامعه اسلامی و استعدادهای بالقوه عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در میدان سالم انتظار به دور از هرگونه افراط و تفریط و اغراق و انحراف ظهور و بروز پیدا کند.